Site Tanitim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neden işitme testi yapılır?

Go down

Neden işitme testi yapılır? Empty Neden işitme testi yapılır?

Post by Admin Mon Jul 09, 2018 2:19 pm

İşitme duyusu olan kulak, yaşamımızın en önemli organlarından bir tanesidir. Altyapı özelliklerinden biri olan kulak, özellikle kaybedilene kadar çok fazla insanlar tarafından önemsenmemektedir. Aslında, duyu bizim için bir hediyedir fakat bunu göremiyoruz ya da anlayamıyoruz. Gelişen dünya ile beraber günlük hayatta gördüğümüz şeyler, hayatı her birey için daha fazla zorlaştırmaktadır. İşitme sorununuz varsa, çevrenizdekiler ile yaptığınız konuşmalar, telefon görüşmeleri, toplantılar ya da televizyon izlerken bile zorluk çekiyorsanız o zaman siz de işitme testi yaptırmanız gerekmektedir.

Türkiye'de her sene yeni doğan bebeklerin 39.000'i işitme engelli olarak doğmaktadır. Bu sayı sadece bilinenlerdir. Bunun yanı sıra işitme engelleri doğumdan sonraki yaşlarda 0-18 yaş arasında 360.000 civarına kadar artmaktadır. Yetişkin olarak işitme engeli olarak ise 2 milyon kişinin işitme engeli olduğu 2013 yılında TUİK sayesinde saptanmıştır. Bu cidden büyük bir sorun ve bu yüzden her yıl en az 1 kere test yaptırmalı, sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Sağlığınıza ve duyunuza ne kadar önem veriyorsanız kaybettikten sonra pişman olmamak için hemen test yaptırmalısınız. Aksi halde kulak işitme cihazı almak

Cihazın Ses Vermeme Sorununa Çözüm
İşitme cihazını yeni alan kişiler kullanım kılavuzu, uzman ve satıcının yardımı ile cihazı tanıyıp anlamaktadır. Fakat her teknolojik üründe olduğu gibi işitme cihazlarında da sorunlar meydana gelebilmektedir. Bunlar için ya teknik servise gitmelisiniz. Ya da araştırma ve uzman doktorların önerileri ile çözebilirsiniz.
Örneğin, işitme cihazınızdan hiç ses gelmiyor ise bunun en büyük sorunu pildir. Pil bitmiş ise zaten cihaz çalışmaz. Eğer pili yeni taktım değiştirmeme gerek yok diyorsanız belki de yanlış takmışsınızdır. Bunun yanı sıra belki de cihaz kapalıdır. Ya da anahtar 'T' konumunda olabilir. Bunun için 'M' konumuna getirin. Bunda da sorun yok ise teknik servis en iyi çözüm.

Admin
Admin

https://sitetanitim.forum2x2.ru

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics