Site Tanitim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hayırlı eş duası

Go down

Hayırlı eş duası Empty Hayırlı eş duası

Post by Admin Mon May 06, 2019 2:13 am

Dua kelime manası olarak istemek ve davet etmek anlamlarına gelir. İslami anlamı ile Allah'a yalvarmak, sonsuz gücü ile sıkıntımızda destek olması için sığınmaktır. Dua sadece namaz vakitlerinde okunmaz. Dua Allah ile kul arasında en kuvvetli bağlardan bir tanesidir. Kulun düşüncelerini Rabbine iletmesi ve ondan istemesine yardımcı olur. Sübhaneke duası İslam dininde, namazın başlangıcında, iftitah tekbirinden sonra okunur. Sübhaneke Namaz duası ve anlamı için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Arapça Türkçe Dualar
Kunut Duaları okunuşu ve anlamını, arapça yazılışı ve görsel halini sizler için bir araya getirdik. Kunut duaları vitir namazının son rekatından öce tekbir alınarak yapılan duadır. Kunut duaları Hanefi mezhebinde göre Vitir namazında okunur. Şafiiler ise ek olarak sabah namazında okur. Amentü kelime anlamı olarak inandım anlamına gelir. Amentü bir sure ya da dua değildir, Amentü islam dinin iman esaslarını anlatır. İmanın şartlarını en iyi şekilde anlamak için Amentü Duası okunuşunu buradan öğrenebilirsiniz. Miraç gecesinde gelen dualardan biri olan Ettahıyyatü Duası okunuşunu buradan öğrenebilirsiniz. Ettahıyyatü duası içerisinde, Cenab-ı Hakk başta olmak üzere, Peygamber Efendimiz ve Cebrail Aleyhissam'ın sözleri yer alır. Namazda okunan tüm duaların Arapça ve Türkçe okunuşu ve yazılışını, anlamlarını ve görsellerini buradan inceleyebilirsiniz. Namaz duaları hakkında merak ettiğiniz her şey bu adres üzerinde siz değerli okurlarımızla bir araya geliyor.Sitemizde ayrıca Hayırlı eş duası gibi birçok duayıda bulabilirsiniz.

Admin
Admin

https://sitetanitim.forum2x2.ru

Back to top Go down

Back to top